Warszawa, Polska

MOJE USŁUGI

Zrobię dla Ciebie stronę. Taką, jaką sobie wymarzysz. A potem nauczę Cię, jak się z nią obchodzić. Podziękujesz po wszystkim 🙂

CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ

Jak wygląda (krok po kroku) współpraca ze mną? Co się na składa na świadczone przeze mnie usługi? To właśnie mam zamiar Ci wyjaśnić.

DOMENA I HOSTING

Jeśli wiesz, że chcesz mieć stronę i co chcesz na niej pokazać — to już masz za sobą połowę roboty. Nawet jeśli nie znasz takich słów jak hosting czy domena, bo ja Ci pomogę wybrać odpowiednią nazwę dla Twojej strony oraz odpowiedni serwer, na którym ona zamieszka. 

WYBÓR PLATFORMY

Uzgodnimy, w jakiej technologii powstanie Twoja strona. Większość stron jest robiona w WordPressie. To fajna platforma, ale też dość rozbudowana — a przez to „cięższa”, niż niektóre alternatywy. Jeśli chcesz mieć prostą, statyczną stronę, być może inne rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.

PROJEKT STRONY

Stronę trzeba zaprojektować tak, by była ładna i zachęcająca, ale też funkcjonalna. By gość mógł znaleźć na niej to, po co przyszedł, szybko i bez kombinowania. By gościom łatwo było zrozumieć i zapamiętać, gdzie co jest i by łatwo im było wrócić do potrzebnych informacji.

BUDOWA STRONY

Kiedy ustalimy, czego potrzebujesz i w którą stronę idziemy, ja zabieram się do działania. Przeciętnie potrzebuję od trzech dni do tygodnia, by postawić stronę. Wszystko zależy od tego, jaki jest zakres robót i Twoje oczekiwania. Podstawa to: wykup domeny i hostingu, instalacja WordPressa, instalacja odpowiedniego motywu, instalacja podstawowych wtyczek oraz konfiguracja całości, by harmonijnie działała. 

POZYCJONOWANIE

Przygotowanie strony pod pozycjonowanie, czyli wdrożenie podstaw SEO, też jest jednym z elementów, jakie obejmuje usługa. Mogę też zrobić dla Ciebie analizę słów kluczowych, typowych dla Twojej branży (z analizą konkurencji) – ale jest to już usługa dodatkowa. Podstawowe przygotowanie strony pod SEO robię na podstawie listy słów kluczowych, dostarczonej przez Ciebie.

FACEBOOK I GOOGLE

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje działania marketingowe są skuteczne, musisz mieć narzędzia, by te efekty mierzyć. Dwa podstawowe narzędzia, to umieszczenie na stronie kodu śledzenia Facebooka i połączenie strony z analityką Google. To także obejmuje usługa. Jeśli trzeba będzie najpierw wygenerować kod śledzenia Facebooka i założyć konto w Google Analytics, to usługa dodatkowa.  

JAKA BĘDZIE TWOJA STRONA?

Tu znajdziesz ważne informacje o samej stronie internetowej, jej cechach oraz o tym, kto będzie jej prawdziwym właścicielem. 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

SPRAWY FORMALNE

Jeśli masz jakieś pytania o stronę, tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi.

ZDALNIE CZY STACJONARNIE

Dla owocnej współpracy nie są konieczne osobiste spotkania. Możemy pracować całkowicie zdalnie (choć na pewno miło byłoby się poznać)

KWESTIA WŁASNOŚCI

Właścicielem wszystkiego jesteś Ty. Na Ciebie wykupiony jest hosting i domena i na Ciebie przenosimy umową własność do strony.

SPRAWA UMOWY

Możemy podpisać umowę o dzieło albo mogę wystawić Ci fakturę VAT. Rozważ, co jest dla Ciebie korzystniejsze, ale pamiętaj, że podczas wyceny ja operuję kwotami netto.

WGLĄD I KONTROLA

Przez cały proces tworzenia strony masz wgląd w kolejne etapy. Razem podejmujemy wiele decyzji (np. co do estetyki strony). Jeśli czegoś nie zrozumiesz – wytłumaczę.

przygotwanie do obsługi

Nauczę Cię podstaw obsługi strony, to znaczy: logowania do zaplecza, aktualizacji wtyczek i motywu, wstawiania artykułów na bloga czy dodawania przedmiotów do sklepu (jeśli stawiamy sklep internetowy). Jeśli zapragniesz głębszego szkolenia z obsługi, jakoś się dogadamy 🙂

POPRAWKI?

Masz do nich oczywiście prawo – a dokładniej masz prawo do dwóch poprawek. Choć zapewne z niego nie skorzystasz, bo przez cały czas pracujemy razem i na bieżąco słucham Twoich uwag.

MOJA STRONA

JAKA ONA BĘDZIE?

RESPONSYWNA

To znaczy, że będzie dobrze wyglądać na każdej wielkości ekranie — komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie  komórkowym.

zdecydowanie mobilna

Statystyki pokazują, że większość ruchu w internecie odbywa się obecnie z telefonów komórkowych. Dlatego, choć będziemy stronę projektować na wszystkie urządzenia, obowiązuje zasada „mobile first”.

NA WORDPRESSIE (ALBO NIE)

Jeśli zechcesz stronę na WordPressie, to będę Cię zachęcać do motywu Divi lub motywu BeTheme – to moje ulubione i najlepiej sprawdzone motywy, ale możemy też wybrać jakiś inny. A jeśli nie WordPress? Mogę postawić Ci stronę na kreatorze Webwave, Webstarts albo Reniwn. Każdy ma swoje zalety.

BEZPIECZNA

Każda strona jest zabezpieczana certyfikatem SSL. To znaczy, że w wyszukiwarkach koło adresu strony będzie się wyświetlać kłódka, świadcząca, że strona jest bezpieczna dla odwiedzających.

i ZABEZPIECZONA

Na każdej stronie, postawionej na WordPressie, instaluję podwójne zabezpieczenie, tzw. two factor authentication – żeby zalogować się do zaplecza mogli wyłącznie autoryzowani użytkownicy.

wyposażona w podstawy

Jakie to podstawy? Klikalny numer telefonu. Formularz kontaktowy, pozwalający do Ciebie napisać. Wtyczka, która ułatwi Ci samodzielną pracę nad SEO. Wtyczka, która automatycznie zmniejsza przesyłane na serwer obrazki, żeby zachować lekkość strony. I jeszcze parę rzeczy 🙂

POZWÓL SIĘ ŚWIATU ZOBACZYĆ DZIĘKI ESTETYCZNEJ I DOBRZE ZAPROJEKTOWANEJ STRONIE!